O društvu

V začetku februarja 2010 smo se v Društvu za zaščito živali Kranj združile pridne Gorenjke in Gorenjci, v večini Kranjčanke in Kranjčani. Imamo večletne izkušnje na področju živalovarstva in združeni v DZZŽ Kranj bomo še naprej in še bolj aktivno pomagali živalim na območju Mestne občine Kranj in okoliških občin ter po svojih najboljših močeh priskočili na pomoč tudi v drugih krajih po Sloveniji. Naši cilji so:

• pomoč brezdomnim živalim,
  • osveščanje ljudi na področju zaščite živali,
  • posredovanje pri prijavah kršenja zakona,
  • pomoč pri oglaševanju živali,
  • izvajanje akcij sterilizacij in kastracij brezdomnih mačk,
  • skrb za zagotovitev finančnih sredstev za delovanje društva,
  • sodelovanje z drugimi organizacijami za zaščito živali, veterinarskimi organizacijami in ostalimi pri reševanju problemov s področja zaščite živali,
  • druge aktivnosti na področju živalovarstva.

Društvo je prostovoljno in neprofitno. Naše delo je torej prostovoljno, svoje delovanje pa financiramo iz prostovoljnih prispevkov, donacij, članarin in iz prihodkov od prodaje izdelkov. Ker aktivnih članov ni nikoli preveč, bomo veseli vsakega novega člana. Med drugim nam lahko pomagate tako, da:

• izdelate predmete za prodajo,
  • delate na stojnici,
  • po okolici nalepite plakate,
  • zbirate donacije,
  • pomagate s prevozi itd.

Veseli bomo tudi vsakega prispevka kot denarne donacije ali v obliki kakovostne hrane za mačke in pse, peska za mačke, igrač, povodcev, odsluženih rjuh, brisač, materiala za izdelavo naših izdelkov (flis, filc, blago …) in drugega. Vabljeni, da se razgledate po naši spletni strani in si ogledate živali, ki iščejo nov dom, naše izdelke, preberete uporabne nasvete in podobno.

Društvo za zaščito živali Kranj (DZZŽ Kranj)
DŠ: 81686340 (nismo zavezanci za DDV)
TRR: SI56 6100 0000 7389 710
Telefon: 031-28-22-88